تعریف و اجرای تمرین مبتنی بر شواهد: لیست خواندن

در دسامبر 2021، ISSUP یک کنفرانس آنلاین برگزار کرد که به بررسی معنای "عمل مبتنی بر شواهد" پرداخت. این لیست خواندن شامل محتوایی است که توسط سخنرانان بین المللی ما در طول سه روز برجسته شد.

1) منظور ما از شواهد چیست؟ هرم مبتنی بر شواهد ماهیت شواهد را از نظر کیفیت و قدرت یافته های انواع مختلف تحقیقات نشان می دهد. با این حال، با وجود ارزش بالاتر قرار داده شده بر روی انواع خاصی از شواهد، مهم است که در نظر گرفتن آنچه اطلاعات توسط خروجی پژوهش در بالای هرم و مزایای انواع مختلف تحقیقات که پایین تر در سلسله مراتب وجود دارد گرفته نشده است. اطلاعات بیشتر در مورد هرم شواهد در اینجا.

2) این نشریه EMCDDA یک مرور کلی از مسائل کلیدی در اجرای استانداردهای کیفیت در زمینه پیشگیری از مصرف مواد، درمان و پشتیبانی بازیابی فراهم می کند. این نشریه برای حمایت از مردم در انتخاب بهترین رویکرد با توجه به شرایط خود و به حداکثر رساندن ارزش هر ابتکار تضمین کیفیت طراحی شده است.

3) نظریه فرایند عادی سازی شرح می دهد که چگونه تکنولوژی جدید، مداخلات و راه های بازیگری در عمل روزمره جا افتاده است. شما می توانید در مورد نظریه فرایند عادی سازی در اینجا بخوانید.

4) چالش های بسیاری برای اجرای شواهد مبتنی بر و موثر عمل پیشگیری از جمله که در آن برای پیدا کردن اطلاعات، دانستن آنچه برای نیازهای خاص کار می کند، و چگونه برای نظارت بر نتایج وجود دارد. معیارهای بین المللی پیشگیری از مصرف مواد مخدر راهنمایی هایی را برای سیاست گذاران و دست اندر کاران در اجرای استراتژی های پیشگیری از مواد مخدر با کیفیت ارائه می دهد.

5) برای دست اندر کار با خانواده ها، UNODC یک راهنمای طراحی شده به طور خاص برای حمایت از دست اندر کاران اجرای آموزش مهارت های خانواده، که به زبان های عربی، چینی، انگلیسی، فرانسوی، روسی و اسپانیایی منتشر شده است منتشر شده است.

6) بهترین پورتال تمرین EMCDDA در کنار هم قرار داده شده است تا شما را در پیدا کردن اطلاعات عملی و قابل اعتماد در مورد آنچه کار می کند (و آنچه نمی کند) در زمینه های پیشگیری، درمان، کاهش آسیب و ادغام مجدد اجتماعی حمایت کند.

7) در ماه فبروری امسال، ISSUP یک وبینار در مورد موضوع کیفیت در درمان اختلال مصرف مواد برگزار کرد، که با راه اندازی شبکه گره خورده است. شما همچنین می توانید مشترک سازمان بهداشت جهانی و UNODC انتشار استانداردهای بین المللی برای درمان اختلالات مصرف مواد مخدر در اینجا بخوانید.

8) بازیابی سیستم مراقبت محور یک شبکه هماهنگ است که فرد محور است و پشتیبانی از توسعه قدرت و انعطاف پذیری در افراد و جوامع است. در اینجا، شما می توانید یک نشریه اخیر است که به بررسی توسعه مفهوم ROSC و راهنمای SAMHSA بخوانید. شما همچنین می توانید مواد مخدر مشاهده: آموزش و پرورش, پیشگیری و سیاست نسخه ویژه در مکانیسم ها و میانجی های بهبود اعتیاد.

9) SAMHSA همچنین یک راهنمای متمرکز بر اشتغال و آموزش و پرورش که شامل مجموعه ای جامع از منابع در نظر گرفته شده برای حمایت از ارائه دهندگان مراقبت های بهداشتی، مدیران سیستم مراقبت های بهداشتی، و اعضای جامعه برای پاسخگویی به نیازهای افراد در معرض خطر برای، تجربه و یا بهبود از اختلالات مصرف مواد منتشر شده است.

Share the Knowledge: ISSUP members can post in the Knowledge Share – Sign in or become a member